X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
‎‎
چهارشنبه 8 خرداد‌ماه سال 1387 ساعت 02:31 ب.ظ

 

تصور کن!‌ اگر حتی تصور کردنش سخته ... بعضی آدمارو اگه مثل قهرمان فیلم‌های ترسناک یا جنایی در یه شرایط وحشیانه ضدانسانی و مرگبار، دست و پا بسته ومچاله شده داخل گونی بندازنو سه دور شکلات پیچش کننو  بعدازون داخل کفنی چیزی لوله شده، شصت دور طناب دورش بپیچن با ده تا گره کور هم روش، و در نهایت برای اثبات قطعیت مرگش یه وزنه صدکیلویی هم بهش وصل کنن و  در تاریکی نیمه شب، وسط اقیانوس بندازنش توی آب ...      چـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی شد!!!!

باز از اعماق اقیانوس و تمام اینها بیرون میان و خودشونو نجات میدن!‌ چرا؟

به خاطر زنده موندن، به خاطر زندگی، برای نفس کشیدن و دیدن دوباره جهان.

نفس‌کشیدن، دیدن،‌ خندیدن و بازگشت به زندگی یک حقیقت است.

چه چیزی؟ چه نیرویی؟ چه قدرتی؟ و به قول روانشناسا چه انگیزه‌ای؟ باعث این اتفاق معجزه‌آمیز می‌شه؟؟؟ ... *عشق؟!                عشق هم یک حقیقت است.

بگذریم که خیلی‌ها حتی در بهترین روزهای زندگی خودشون هم مرده زندگی می‌کنند تا چه رسد به اینکه کمی توی سختی بیفتن و ... 

اینو گفتم تا بگم روح بعضی آدما برای رسیدن به حقیقت حتی با قرار داشتن دراون شرایط وحشتناک، دست از تلاش و جان کندن بر نمی‌داره،‌‌ اگر نفس کشیدن برای جسم انسان،‌ برای حیات او یک حقیقته، نفس کشیدن برای روح و روان آدمی به همون اندازه و حتی بیشتر حیاتی‌تر و حقیقی‌تره، شاید به خاطر این باوره که کسی از درون من فریاد می‌زنه :

آدم هایی درین دنیا هستند که در هر شرایطی به دنبال حقیقتند!  حقیقت بزرگ! بعضی وقت‌ها از کسانی که حقیقت را چیزی جز تخیلات نمی‌دانند یا اصلن معتقدندحقیقتی نیست،‌ نفسم  میُ‌برد نه از نبودن حقیقت بلکه از به تاریکی رفتن قلبی و سقوط بشری. آدمها منافع دارند،‌ آدم ها خودشان را دوست دارند،‌ آدم ها برای رسیدن به نیاز‌های خود تلاش می‌کنند. اما آیا برای رسیدن به خود باید از روی دیگران رد شد؟ آدم ها آگاهانه یا شوتانه برای منافع خود می‌جنگند، می‌میرند و هزار درد و مرگ دیگر به هم هدیه می‌دهند!

آدم ها وقتی دنبال حقیقت هستند که تمام اینگونه خواستن‌هایشان را برای خودشان با همه بخواهند، اشتباه نشود! منظور هیچ سیستم اقتصادی خاص نیست،‌ ذهنیت امر مورد نظر است مهم نیست شما در کجا و با چه کسانی زندگی می‌کنید و رنگ و دین و قول و قد و پول و سوادتان چقدر است،‌ مهم، باوری است که از حقیقت یافته‌اید، مهم اندیشه‌هایی است که باور شما و نگاه شما را به حقیقت، می‌سازد، که جان خالص حقیقت در باور من یعنی خود بزرگ بینی، خود عزیز بینی، خود هستی بینی،{حقیقت یعنی خود خدا بینی!} در بخشش،‌ دل ‌ورزی و آفرینندگی، یعنی خواستن و پرداختن به تامین نیاز‌های بشر، از نان و نبات تا عشق و آزادی، هرکس به اندازه توان عاشقانه‌اش نه توان تکلیف گونه وظیفه نما. گسستن اندوهی و اگر نشد کاستن از رنج دیگران حتی با به تن گرفتن رنجی، از خود مایه گذاشتن،‌ از جان و روان خرج کردن آنهم بی شائبه، فریاد برای آزادی فقط به خاطر حقیقت، فقط بخاطر خود خدا بینی، خمیرمایه حقیقت عشق به << انسان >> است و ‌ برایند تمام رازهای زیبا خود انسان است، این نگرش، از مرگ می‌کاهد،‌ از درد کم می‌کند و زیستن را شکوفاتر می‌نماید در غیر اینصورت نه فقط برای قوت و غذا و انبار و سیلو، که حتی اگر برای صلح و امنیت و عدالت گستری‌، تمام سرمایه و دارایی خود را خرج کنی چون اندیشه بازگشت فقط به خود، درپس آنست و برای سود بیشتر از جنس فقط برای خودم، تلاش کرده ای‌، تو همان آدم خود تنها بین تاجری هستی که شادی و افسردگیت،‌ قوّت قلبت،‌ عشقت،‌ زندگیت و همه چیزت را همان انبار‌ها و بانک‌ها، اندازه می‌گیرند، و افت و خیز عرضه و تقاضا، نوسانات قلب ترا تعیین می‌کند، بی کم و کاست تمام وجودت صرف اخباری‌است که بازار به روحت می‌فروشد. خب خیالی نیست، این هم راهی‌است و همه آزادند هرگونه که می‌خواهند و می‌توانندبفهمند!‌ اما زار و مظلومیت، شکایت از ناشادی‌، دم از تنهایی ‌زدن و درک نشدن و سیاه خواندن جهان و امان از دست همسایه گفتن، از عجایبِ خودفریب‌داده‌ای‌است که جان عزیزت را می‌خراشد و تو نمی‌دانی؟!  نه عزیزم!  اینگونه نیست، با نالش و زارش و اشک‌مصنوعی دلی را که هیچ، نگاهی‌ هم نمی‌توان همراه کرد. در چنین فضایی که برای خود ساخته‌ای دگر چه انتظاری‌، اگر سرخورده‌ می‌شوی و برای تو حقیقتی نیست، واضح است، در وجود تو حقیقت مرده است، هیچ حسی، هیچ نشانی و هیچ ردپایی از آن در خود نمی‌یابی، حقیقت واژه بی‌معنایی بیش نیست!  چراکه معنایی‌ از درون نمی‌جوشد.

 

اینارو به خودم گفتم کسی به خودش نگیره

 

 *یادآوری :

‌ عشق در معنای بزرگش، در شکل اصلی و دامنگسترش، یک انرژی درونی و مثبتیه که در وجود یه انسان می تونه تولید بشه، وقتی با خواست و اراده اون شخص این انرژی به انرژی جهانی و فضای بی‌کران هستی و کائنات وصل می‌شه نیروی بی‌کرانی بوجود میاد که دیگه لازم به توضیح نیست، این عشق قابل تقدیم یکجانبه، بذل و بخشش، تقسیم به یک تا بی نهایت انسان نیازمند، حراج و ..و ...و بگیرو بروست و یکطرفه و با اختیار، قابل هزینه است و تقدیم کننده اون زیباتره که انتظار متقابل و چشمداشت برگشت و باز پسگیری از همون فرد و اشخاص رو نداشته باشه، خلاصه اینارو کرده و انداخته تو دجله یا هر جای دیگه. ماهیت این عشق گسترده این فرمیه و خودش تولید عشق می کنه بدون اینکه شما از گیرنده مقابل انتظار برگردوندن اونو داشته باشی اما عشق، در شکل‌ عمومی‌تر که نمود، سمبل و الگوهای شناخته شده‌ و مردمی‌تری داره برای ایجاد و پایداری نیاز به داد و ستد داره، هیچ تعارف پذیر هم نیست، اصلن هم نمی‌تونه یکجانبه و بابذل و بخشش‌ و بدون بازگشت باشه چون پا می‌خواد و دوجانبه‌است و برای آغاز و تداوم باید داده و گرفته بشه تا از بین نره مثالش همین عشق بین زن و مرده که قراره منجر به چشم تو چشم، دست تو دست، بغل تو بغل، لب تو لب،‌ ... چیز تو چیز و بگیر و برو ... بشه.

حرف زدن ازین تو در تو ها که بسیار واضح و همه فهمه، بعد فرمولاشو با اون عشق جهانگستر قاطی کردن زیاد اتفاق می‌افته به خاطر همینه که خیلی‌ها اساسن کلمه عشق بزرگ رو همردیف این نمادکوچولو که همراه س کس و آخ و اوخه اشتباه می‌گیرن، نه عزیزم تو این شکل از دوست داشتن که منجر به اینهمه تو در تو می‌شه اگه تو در توی اولیه درست نباشه بقیه اصلن شروع نمی‌شه تا چه رسد به ادامه، اون اولیه اسمش هست دل تو دل . چطور ممکنه یکی دل بده و ببخشه و حواله کنه و مقابل نده و نباشه؟ شما بگید : دل تو ... ؟  مثل کف زدن با یه دست، می‌شه؟!! با این حساب لابد منتظرید عشقم بوجود بیاد؟ چه طرب انگیزآسا!! تازه طرف بعد از اهدا عشقش ازش حرفم نباید بزنه تا مرام و ارزش عشقو خراب نکنه!‌    چه دل انگیزناک !!!

 

پی نوشت برای بعضیا که خیلی باحالن و من دوستشون دارم : خود خدا بینی نه تنها توصیه شده بلکه بازم توصیه می‌شه! " خود خدا بینی = انسان خدا بینی " نه خودخواهانه دچار"غرورِ خود گنده بینی" یا " خود بزرگ دماغی" شدن ، بدون شک من خیلی نقص دارم و برای کامل شدن باید وقت و انرژی زیادی صرف کرد مثلن وقت و زمانی به اندازه طول عمر، این رو هم مطئنم که کامل شدن درکنار هم امکان پذیره و هرگز نمی‌تونم همه چیز رو درست و بدون نقص بدست بیارم  

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo