X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
‎‎
چهارشنبه 22 خرداد‌ماه سال 1387 ساعت 08:49 ق.ظ

 

دوست داشتن یاد دادنی است. دوست دادشتن یادگرفتنی‌ است.  بله دوست داشتن یک موضوع آموزشی و کاملن علمی‌ و قابل اندازه‌گیر‌ی در آزمایشگاه ‌است این موضوع با آزمایش خون دو فرد متفاوت با دو شرایط متفاوت قابل اثبات و بررسی است.

چیزی که شاید از صدسال پیش تاکنون در آموزش و پرورش ما جایی ندارد، منظورم همین تشکیلات سازمانی آموزش و پرورش است وگرنه که نهاد پرورشی و آموزشی ما عملن در این خصوص وارونه هم هست یعنی به افراد می‌آموزد که چگونه نفرت را درخود بوجود بیاورند، تقویت کنند و پرورش دهند!

اگر کودکان در مدارس یاد بگیرند که همدیگر را دوست داشته باشند شاید پایه‌ای گذارده شود برای کم کردن اینهمه ناراحتی و ناهماهنگی درآینده، بله مسائل باید ریشه‌ای‌تر بررسی‌شوند، حق با شماست اما دوست داشتن بواسطه سرشت پاک کودکانه بسیار شفاف و زلال در روح و روان آنان می‌نشیند و جاودان می‌شود چراکه حس دوستی همچون جوانه‌ای درنهاد کودکان منتظر نور و گرما و تشنه محبت و توجه انسانی است.

چرا در فرهنگ ما اگر دوست داشتنی هم وجود دارد باید در دل پنهان شود چرا ؟؟؟

چرا این انرژی زیبا و دلنشین اجازه بروز نمیابد؟ رفتاری که ما با دوست داشتن می‌کنیم بسیار غیرانسانی و ناخردمندانه است.   راستی چرا؟  جالب است که این از آدم‌های خردمند هم سرمی‌زند، بر اساس عرف؟ عادت؟ ناخودآگاه؟   ......   نمی‌دانم

دوست داشتن در نگاه مذاهب، هرگز گناه نبوده و نیست اگر کسانی بلد نیستند و یاد نگرفته‌اند، آنرا خوب و سالم مدیریت ‌کنند از کوتاهی بزرگانی‌است که اساسن دین را ضد زندگی ساخته‌اند.

دوست داشتن حسی‌است برای تعالی و پرواز اگر باور‌های فرهنگی کور مانع آن نشود.

دوست داشتن مانند ترنم بارانی است که همیشه می‌بارد و همه جا و همه چیز را سبز و زنده و شاداب می‌کند، چرا در شکوفایی آن تردید می‌کنیم؟  چرا اکراه داریم؟ چرا آنرا در تنهایی خود زندانی می‌کنیم؟  و گاهی به شدت با زنجیر و قفل به اسارتش می‌کشیم؟

اطراف ما پر از زندان دلهایی‌است که فریاد  " دوست داشتن "  از دهلیز‌های آن، صاحبانشان را رنج می‌دهد و اشکشان را درمی‌آورد و زندان‌بان با اینکه بی‌گناهی این پرنده‌ را می‌داند و درسکوت و صبوری، رنج می‌کشد و روح خود را شلاق می‌زند اما حاضر نیست زندانی را  آزاد ‌کند. ........ آه ازین بیداد!

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo